Sprievodca starostlivosťou

Zdravotný stav ťažko chorého pacienta, alebo pacienta vo vysokom veku, sa často skomplikuje tak, že sa stane nesebestačným a odkázaným na pomoc okolia.

Pokiaľ sa o takéhoto pacienta staráte doma, je najmä na začiatku zložité pripraviť sa na túto situáciu a zorientovať sa v nej.

Najlepšie v tejto situácii je získať akúkoľvek pomoc od profesionálov, ktorí sa takejto opatere venujú, ale nie vždy je to možné. Často sa musia príbuzní s existujúcim stavom vysporiadať sami a zložito hľadajú potrebné informácie.

V spolupráci s našimi spolupracovníkmi sme pre vás pripravili stručný prehľad informácii o ošetrovateľských postupoch a o základným pomôckach, ktoré môžu pomôcť pri starostlivosti o takýchto pacientov v domácom prostredí.

Akékoľvek informácie však v zložitejších situáciách nenahradia prítomnosť odborníka a odbornú konzultáciu, preto odporúčame v prípade akýchkoľvek pochybností obrátiť sa na odborný zdravotnícky personál.

Táto sekcia bola vytvorená s ústretovou odbornou podporou odborníkov v danej oblasti zo spoločností SCA Hygiene Products - Jana Baginová, Mölnlycke Health Care - Jana Dvořáková, ConvaTec - Beáta Zabáková a našich spolupracovníčok Zuzany Maderovej a Ingrid Silvanovej.

Na zlepšenie týchto stránok používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie TU