Späť

Prieskum: Ako sa vyrovnávame so stratou blízkej osoby?

Pridané: 6.2.2017 23:52:16

06 Február 2017

Andrea Prielomková je študentka 3. ročníka psychológie na Trnavskej univerzite a píše bakalársku prácu o strate blízkeho človeka. Pre svoj výskum prosí o pomoc a vyplnenie dotazníka, alebo jeho preposlanie niekomu, o ktorom viete, že niekoho blízkeho stratil.

Prieskum: Ako sa vyrovnávame so stratou blízkej osoby?

Andrea si ako tému bakalárskej práce vybrala stratu blízkej osoby a hlavne jej pozitívny odkaz v podobe posttraumatického rozvoja, pretože rovnako ako smrť prináša smútok a bolesť, môže nám priniesť aj pozitíva a urobiť nás silnejšími. Pre svoj výskum potrebuje získať aj skutočné údaje - skúsenosti ľudí, ktorí takúto stratu pred nejakým obdobím prekonali a ako sa s ňou vysporiadali. Vyplnením dotazníka môžete pomôcť bližšiemu porozumeniu smútenia po strate blízkeho človeka. 

Výskum sa týka ľudí, ktorí vo svojom živote stratili svojho blízkeho (napr. priateľa, starého rodiča, rodiča, partnera/ky, súrodenca a podobne), uplynutá doba od straty je minimálne jeden rok a účastníci musia mať minimálne 18 rokov. Vyplnenie dotazníka je anonymné a dobrovoľné.

Pre vyplnenie dotazníka kliknite na nasledujúci odkaz:

Chcem vyplniť dotazník

Ďakujeme v jej mene za Vašu ochotu a Andrei želáme veľa úspechov v jej štúdiu. 

 

Na zlepšenie týchto stránok používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie TU