Späť

Každá pomoc sa počíta – každé euro môže znamenať dôstojnejší koniec

Pridané: 15.2.2017 13:17:35

15 Február 2017

Blíži sa obdobie, keď môžeme svojimi 2% z daní pomôcť. Ak ste sa rozhodli, že svoje dve percentá chcete dať tým, ktorí reálne zlepšujú dôstojnosť a podmienky umierajúcich a ťažko chorých ľudí na Slovensku, či pomáhajú tým, ktorí svojho blízkeho stratili, prinášame vám ich zoznam.

Každá pomoc sa počíta – každé euro môže znamenať dôstojnejší koniec

Možnosť podporiť charitatívne aktivity cez 2% zo svojich daní je dôležitou súčasťou toho, čo každý jeden z nás môže urobiť pre zlepšenie života na Slovensku. O našu podporu sa uchádza množstvo subjektov – pomáhajú v oblasti charity, kultúry, vzdelávania, športu a inde. Akokoľvek sa rozhodnete, každá pomoc je užitočná. Dôležité je, aby sa dostala do rúk tým, ktorí svoju prácu reálne vykonávajú a zabezpečujú. Takých subjektov je veľa – niektoré sú veľmi známe, iné menej.

Rozhodli sme sa pripraviť zoznam tých subjektov, o ktorých vieme, že svojou činnosťou aktívne zlepšujú podmienky umierajúcich a ťažko chorých ľudí na Slovensku, pomáhajú ich blízkym a príbuzným vyrovnať sa so stratou a snažia sa, aby dôstojnosť človeka bola zachovaná až do jeho posledných chvíľ. Vybrať si môžete podľa lokality, či podľa činnosti, ktorú poskytujú.

Za všetku vašu pomoc v ich mene srdečne ďakujeme!

Združenia a organizácie, poskytujúce dobrovoľníkov pre zdravotné a sociálne zariadenia, psychologickú podporu pre nevyliečiteľne chorých pacientov a ich blízkych a osvetové aktivity pre širokú verejnosť:

Hospice, mobilné hospice a ďalšie zariadenia, poskytujúce starostlivosť ťažko chorým a umierajúcim:

Ďalšie organizácie, pomáhajúce ťažko chorým pacientom a ich príbuzným:

  • Dobrý Anjel, nezisková organizácia - poskytuje finančnú podporu rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu (detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu, chronické zlyhanie obličiek, svalovú dystrofiu Duchenne, Downov syndróm) a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze.
  • Občianske združenie Želaj si - plní sny ťažko a nevyliečiteľne chorých detí, prevádzkovateľ portálu www.nezabudneme.sk 

Prosíme, ak viete aj o ďalších zariadeniach, resp. mimovládnych organizáciách, ktoré tu nie sú uvedené a ich činnosť je zameraná na pomoc pre umierajúcich a ťažko chorých, resp. podporu blízkych a príbuzných po strate svojho blízkeho, budeme radi, ak nám o nich dáte vedieť. Ďakujeme. 

Na zlepšenie týchto stránok používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie TU